خرید ملک و سرمایه گذاری در استونی

یکی از سرمایه گذاری های بسیار پر رونق در استونی گزینه املاک است. به طوری که قیمت املاک طی دو سال اخیر رشد دوبرابری را تجربه کرده است. از این رو چنانچه علاقه مند به خرید املاک در این کشور هستید پیشنهاد می کنیم در اولین فرصت برای خرید اقدام کنید.

خرید ملک و املاک در استونی

خرید ملک برای کلیه افراد خارجی در کشور استونی مجاز بوده و با داشتن ویزای یا اجازه تردد، هر فرد خارجی میتواند برای خرید ملک و املاک در این کشور اقدام کند و 100% مالکیت به فرد خارجی واگذار می گردد. با توجه به تقاضای بالا و افزایش متقاضیان ممکن است قوانین دچار تغییراتی گردند.

مالیات دولتی

هر ساله مبلغی در حدود 50 تا 200 یورو بابت مالیات هر نوع مستقلات باید توسط مالک به دولت پرداخت گردد و نگه داری املاک برای هر مدت زمان شامل مالیات دیگری نخواهد بود.

مجوز ساخت و ساز

برای ساختن ساختمان، تعمیر و بازسازی یا ایجاد هر نوع تغییر در ساختمان ابتدا باید از شهرداری هر منطقه با ارائه نقشه های نهایی مجوز های لازم را کسب کرد و سپس برای هر نوع فعالیت بعدی اقدام کرد. خریدار باید قبل از خرید نسبت به نوع کاربری منطقه اطلاعات کافی پیدا کند.

مالیات بر درآمد

با توجه به اینکه رشد قیمت املاک در این کشور بسیار بیشتر از پیش بینی کارشناسان بوده، لازم به ذکر است که در صورت رشد قیمت و در لحظه فروش املاک باید مالیات پرداخت گردد که مقدار آن متناسب با نوع مالکیت و شرایط ملک متغییر است. برای دریافت اطلاعات میتوانید با یکی از دفاتر ما تماس بگیرید.

پروسه خرید یا اجاره املاک

مراحل انجام

مراحل خرید یا اجاره مستقلات به ترتیب زیر می باشد:

 1. جستجو و پیدا کردن ملک مورد نظر
  ابتدا در یکی از سایت های معرفی شده به جستجو بپردازید
 2. ارتباط با مالک و دریافت اطلاعات بیشتر
  به معامله کننده پیغام دهید و اطلاعات کامل را درخواست کنید.
 3. رزرو زمان دفترخانه
  با مالک جهت پرداخت مبلغ رزرو و زمان دقیق امضای قرارداد فروش یا اجاره توافق کنید.
 4. انتقال وجه به حساب دفتر خانه چند روز قبل از انجام
  قبل از روز قرار داد دفتر خانه قرار داد را بری شما ارسال کرده. بعد از مطالعه و پذیرش باید مبلغ قرار داد را به حساب دفتر خانه واریز نمایید.
 5. امضای قرارداد به صورت حضوری در دفتر خانه
  به صورت حضوری به دفتر خانه رفته و قرار داد را در حضور دفتردار امضا می کنید.
 6. پرداخت مالیات های دولتی
  خریدار موظف است ظرف چند روز مالیات State Fee را پرداخت کند.

در مورد زبان قرار داد دقت کنید. برخی از دفتر خانه ها قرارداد را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و آن را به شما ارائه می کنند. در صورتی که دفترخانه مذکور به زبان استی قرار داد را آماده کند شما موظفید یک مترجم به آنها معرفی کنید.