زندگی در استونی

کشور استونی در اروپای شرقی واقع شده. این کشور جز منطقه بالتیک می باشد و از نظر فرهنگی به کشور فنلاند شباهت های بسیاری دارد. اکثر افراد در این کشور تحصیل کرده هستنو و برای چندین سال متوالی عنوان تحصیل کرده ترین کشور جهان به استونی تعلق گرفته است.

شرایط آب و هوایی بسیار معتدل همراه با زمستان های برفی می باشد. جمعیت این کشور در حدود یک میلیون و چهارصد هزار نفر می باشد که با توجه به حدود جغرافیایی تراکم جمعیت بسیار پایین است.

اکثر افراد در استونی به چند زبان انگلیسی، روسی، فنلاندی و سوئدی تسلط دارند. زبان رسمی این کشور استی می باشد ولی با توجه به مهجر پذیر بودن ترجمه انگلیسی در اکثر سایت های دولتی وجود دارد.

در ادامه یک ویدیو از توضیحات مهاجرین درباره شرایط زندگی و تفاوت های آن قرار دارد که در صورت تمایل می توانید مشاهده کنید.

هزینه های زندگی

یکی از جنبه های پر اهمیت هزینه های زندگی و هزینه های پنهان تحمیل شده می باشد. این هزینه ها باید برای مدت شش ماه تا یک سال توسط فرد از محل اندوخته شخصی پرداخت گردد و تا زمانی که شخص حقوق دریافتی خود را دریافت کند ادامه خواهد داشت. از این رو تعدادی از هزینه های اساسی و پیش بینی شده در لیست روبرو قرار گرفته تا شما بتوانید بر اساس آن برنامه ریزی نموده و اقدام نمایید. این هزینه ها مربوط به سپتامبر 2018 می باشد و به مرور زمان هزینه ها در حال افزایش است.

  • اجاره خانه: حدود متری 10 یورو( 400 یورو در ماه)
  • غذا و رستوران: حدود 200 یورو درماه
  • حمل و نقل: روزی 3 یورو(برای شهروندان رایگان است)
  • اشتراک تلفن همراه: از ماهی 8 یورو
  • هزینه اشتراک اینترنت: از ماهی 19 یورو
  • هزینه آب و برق: حدود 30 تا 150 متناسب با فصل و میزان مصرف